Garancia – Biopadló ragasztós
Szállítás, tárolás a felhasználásig
A PURLINE organikus padlót és az összes beépítési segédanyagot beépítés előtt legalább 24 órán át kell akklimatizálni a burkolandó helyiségében az alábbi feltételek mellett (téli időszakban hosszabb akklimatizálási idő szükséges, ennek meghatározása a helyi körülményektől nagymértékben függ):
- A termék szállítása zárt (közvetlen időjárási hatásoktól védő) szállítóeszközzel történik
- A helyiség levegőjének hőmérséklete > 18 °C (de legfeljebb 26 °C).
- az aljzat hőmérséklete > 15°C (legfeljebb 22°C)
- Relatív páratartalom 50-65%
- Kérjük, hogy használat közben biztosítson egészséges, kb. 20 °C-os szobahőmérsékletet 50-65 %-os relatív páratartalom mellett!
A padló fektetése és fektetési körülmények
– az alkalmazási útmutató minden előírását maradéktalanul betartják;
– a padló dobozában részletes lerakási útmutató található
– a burkoláskor a paneleket szemrevételezéssel ellenőrizni szükséges, annak érdekében, hogy az esetlegesen hibás paneleket ne fektessük le. Hibás panelek beépítésére nem vonatkozik a garancia!
– a fogadó aljzatnak síknak, tisztának és száraznak kell lennie
– a méterenkénti 3mm-nél nagyobb eltéréseket ki kell egyenlíteni vagy le kell csiszolni (önterülő aljzatkiegyenlítő alkalmazásakor min. 10 napos várakozási időt be kell tartani)
– a paneleket ajánlott a fő fényforráshoz viszonyítva hosszirányban párhuzamosan fektetni
– az aljzat és a falak nedvességtartalma 2%-nál nem nagyobb, vizes rendszerű padlófűtés esetén 1,8%-nál nem nagyobb (CM-mérés szükséges)
– padlófűtés esetén maradéktalanul betartják az előírásokat, az aljzat előkészítésére és felfűtésre vonatkozóan (felfűtési jegyzőkönyv vezetése szükséges) EN 18365-ös és EN 1264-2 számú szabvány előírásainak betartása emissziószegény, oldószermentes, RAL UZ 113 vagy EC1 szerint minősített ragasztóanyagok használata
– a ragasztási munkák során alkalmazott anyagok egy gyártó, egymással kompatibilis anyagai legyenek (tapadóhíd, aljzatkiegyenlítő, ragasztó stb.)
A teljeskörű garancia elvesztését kiváltó okok:
– szakszerűtlen kivitelezés
– karcolások, helytelen használat miatti felületi megrongálódások (tűsarkú cipő, görgős szék, nehéz bútorok vagy berendezések, háziállatok okozta sérülések, éles, hegyes tárgyak okozta sérülések) célszerű a bútoroknál, székeknél, asztal lábainál stb. filcalátét használata
– csőtörés, beázás, víz kiömlése következtében a padlóra vagy az azt övező épületszerkezetre jutó víz
– épületszerkezetből eredő nedvességi behatás, mely a padló nedvességtartalmát befolyásolja
– agresszív tisztítószer használata (erősen maró anyag)